Przejdź do treści

Światowy Dzień Zwierząt - World Animal Day

Zdjęcie, Światowy Dzień Zwierząt - World Animal Day
Światowy Dzień Zwierząt (World Animal Day) został ustanowiony w 1931 r. na konwencji ekologicznej, jaka miała miejsce we Florencji. Obchody tego dnia przypadają na dzień 4 października i rozpoczynają, trwający 7 dni, Światowy Tydzień Zwierząt (World Animal Week).  

Zarówno obchody Światowego Dnia Zwierząt, jak i Światowego Tygodnia Zwierząt mają na celu zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej m.in. na:

  • problem złego traktowania zwierząt,
  • los bezdomnych zwierząt,
  • kwestie związane z prawami zwerząt i potrzebą ich przestrzegania.

W Polsce obchody Światowego Dnia Zwierząt zorganizowano po raz pierwszy w 1993 r.

Więcej informacji na temat inicjatyw opisanych powyżej znajdziecie Państwo na stronach:

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

W ramach działań zapobiegawczych niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki w Łodzi, informuje o zamknięciu od dnia 16.03.2020 r. do odwołania Biura WFOŚiGW w Łodzi dla Klientów.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami, którzy są gotowi udzielić odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania związane z realizowanymi przez Fundusz programami i przekazać pełną informację na temat realizowanych wniosków. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.