Przejdź do treści

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

22 września 2015 r. w wielu polskich miastach obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu, nazywany również Światowym Dniem bez Samochodu.

Jest to międzynarodowe wydarzenie mające charakter kampanii ekologicznej. Podczas tego dnia w wielu miastach zamykany jest ruch samochodowy, organizuje się bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. Cała idea, która narodziła się w 1998 r. we Francji, ma na celu propagowanie proekologicznych postaw i promowanie alternatywnych źródeł transportu takich jak rower, czy komunikacja publiczna.

Głównymi celami przedsięwzięcia jest:

  • kształtowanie postaw proekologicznych,

  • promocja alternatywnych form transportu,

  • zachęcenie mieszkańców do wyeliminowania niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń.

Dziś wszyscy mieszkańcy Łodzi mogą za darmo poruszać się komunikacją miejską. Akcja ta stanowi ważny element Tygodnia Zrównoważonego Transportu obchodzonego w terminie 16-22 września 2015 r.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.