Przejdź do treści

WFOŚiGW w Łodzi na II Międzynarodowym Forum Ekologicznym w Kołobrzegu

Zdjęcie, WFOŚiGW w Łodzi na II Międzynarodowym Forum Ekologicznym w Kołobrzegu
W dniach 16-18 września 2015 r. odbyło się II Międzynarodowe Forum Ekologiczne Kołobrzegu. Druga edycja Forum zgromadziła ponad 650 gości z Polski oraz zagranicy żywo zainteresowanych tematyką ochrony środowiska oraz ekologią. Wśród uczestników znaleźli się m.in. posłowie, senatorowie, przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, samorządowcy, przedstawiciele świata naukowego, biznesowego oraz reprezentacje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Uroczystej ceremonii otwarcia zarówno Forum, jak i obywających się równoczesnie Targów Eko Kołobrzeg 2015 dokonali m.in.:

  • Pan dr Stanisław Gawłowski - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
  • Pan Olgierd Geblewicz - Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego,
  • Pan Janusz Gromek - Prezydent Miasta Kołobrzeg,
  • Pan Jacek Chrzanowski - Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie,
  • Pan Arkadiusz Porada - Prezes Polskiej Fundacji Ekologicznej - Organizatora Forum.

Na ceremonii otwarcia Forum oraz debacie inauguracyjnej dotyczącej zrównoważonego rozwoju w świetle nowej perspektywy finansowej WFOŚiGW w Łodzi, występujący w roli Partnera Forum, reprezentowany był przez:

  • Pana Tomasza Łyska - Prezesa Zarządu,
  • Pana Andrzeja Czaplę - Zastępcę Prezesa Zarządu,
  • Pana Wieslawa Łukomskiego - Zastępcę Prezesa Zarządu,
  • Panią Krystynę Czechowską - Dyrektor Biura,
  • Panią Katarzynę Szyposzyńską - Pracownika Zespołu ds. Promocji.

Poza uroczystym przywitaniem Gości oraz licznymi przemówieniami, jednym z punktów ceremonii otwarcia było zasadzenie drzewka II Międzynarodowego Forum Ekologicznego. Ponadto na uczestników Forum zostało przygotowanych wiele interesujących wykładów oraz paneli zwiazanych z odnawialnymi źródłami energii i energetyką, gospodarką wodną, gospodarką odpadami oraz nowoczesną edukacją ekologiczną

WFOŚiGW w Łodzi wziął czynny udział w panelu "Przyszłość edukacji, czyli jak efektywnie finansować edukację i jak planować działania (strategia)?" zorganizowanym przez Ministerstwo Środowiska, moderowanym przez Panią Aleksandrę Malarz - Dyrektor Departamnetu Strategii i Komunikacji w Ministerstwie Środowiska. Jednym z panelistów, obok Zastępcy Prezesa Zarządu NFOŚiGW Pani Doroty Zawadzkiej Stępniak oraz przedstawiciela Ministerstwa Środowiska - Pana Wojciecha Augustowskiego,  była Pani Małgorzata Skupińska - Kierownik Zespołu Obsługi i Oceny Wniosków w WFOŚiGW w Łodzi, która omówiła kwestie związane z zakresem finansowania edukacji ekologicznej przez łódzki Fundusz oraz wpływem tego finansowania na proces aktywizacji działań proekologicznych wśród mieszkańców województwa łódzkiego. Zainteresowanie tematyką panelu było duże, głos w dyskusji zabrał m.in. Wicemarszałek Województwa Łódzkiego - Pan Artur Bagieński, Prezes Zarządu WFOŚiGW w Kielcach - Pan Andrzej Pałys oraz  Wiceprezes Zarządu WFOŚiGW w Łodzi - Pan Bohdan Cezary Dzierżek.

II edycja Forum pokazała, że tematyka związana z ochroną środowiska coraz bardziej zyskuje na popularności oraz jak bardzo na korzyść zmienia się swiadomość społeczeństwa dotycząca potrzeby ochrony środowiska naturalnego.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.