Przejdź do treści

Wielki Dzień Pszczół

Dziś, 8 sierpnia, już 3 raz na terenie całej Polski obchodzony jest Wielki Dzień Pszczół.

Ze względu na niezastapioną rolę, jaką w naszym środowisku spełniają pszczoły postanowiono na stałe wprowadzić do kalendarza właśnie Wielkie Święto Pszczoły. Prowadzona w całej Polsce kampania na temat roli, jaką w naszym życiu spełniają te owady ma na celu uświadomienie społeczenstwu, że gatunek ten jest niezwykle pożyteczny - m.in. zapyla rośliny takie jak: kwiaty, owoce, warzywa, produkuje miód, a także kit pszczeli, który ma właściwości lecznicze.   Niestety ostatnimi czasy obserwuje się masowe wymieranie tego gatunku. Pszczołowatym może pomoc każdy z nas m.in. poprzez zakładanie sztucznych gniazd w swoich ogrodach - pszczoły będą mogły zaleźć tam schronienie i zalożyć swoje własne gniazda.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

W ramach działań zapobiegawczych niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki w Łodzi, informuje o zamknięciu od dnia 16.03.2020 r. do odwołania Biura WFOŚiGW w Łodzi dla Klientów.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami, którzy są gotowi udzielić odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania związane z realizowanymi przez Fundusz programami i przekazać pełną informację na temat realizowanych wniosków. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.