Przejdź do treści

Kolejne przedszkole ma swój ekologiczny ogródek

Zdjęcie, Kolejne przedszkole ma swój ekologiczny ogródek
9 lipca 2015 r. nastąpiło otwarcie kolejnego ogródka dydaktycznego w Przedszkolu Miejskim Nr 206 w Łodzi. Nowo utworzona ścieżka edukacyjna posiada stanowisko do obserwacji bioróżnorodności i strefę hodowlaną, gdzie dzieci z każdej grupy mogą samodzielnie wykonywać nasadzenia, pielęgnować swoje rośliny, obserwować ich wzrost, a nawet zbierać plony. 

W ramach realizacji projektu pn. "Leśny ogródek doświadczalny - ogród dydaktyczny w Przedszkolu Miejskim nr 206 w Łodzi" utworzono ptasią stołówkę, leśny rezerwat, gajówkę i polanę, na której umiejscowiony jest plac zabaw. To wszystko mieści się na powierzchni 3500 m2 - powierzchni olbrzymiej, jak na warunki miejskiego przedszkolnego ogródka. Warto podkreślić, że istniejące naturalne zalesienie (120 drzew - część istniejącego obok Lasku Widzewskiego), została w czasie realizacji tego projektu wypielęgnowana tak, aby środowisko leśne było nie tylko atrakcyjne do zabaw edukacyjnych dla małych dzieci, ale także bezpieczne. Podczas otwarcia ogródka dydaktycznego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi reprezentowany był przez Panią Agnieszkę Podstolską - Kierownika Zespołu Realizacji Umów.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 38 500 zł. WFOŚiGW w Łodzi dofinansował ten projekt w formie dotacji, przeznaczając na ten cel 31 500 zł.

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.