Przejdź do treści

Projekt edukacyjny "Nasza woda, nasze życie, czyli racjonalna gospodarka wodna na terenie gminy Warta" sfinansowany ze środków WFOŚiGW w Łodzi rozpoczęty!

Zdjęcie, Projekt edukacyjny
25 czerwca 2015 r. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Warcie Sp. z o.o. (ZWiK w Warcie Sp. z o.o.) podczas Festynu Wodnego na Rynku w Warcie rozpoczął realizację projektu edukacyjnego "Nasza woda, nasze życie, czyli racjonalna gospodarka wodna na terenie gminy Warta" finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Główne hasła projektu: "Odkręć się na wodę z kranu" oraz "Nasza Woda, nasze życie" wytyczają cele projektu, takie jak:

  • zapewnienie dzieciom w szkołach dostępu do wody pitnej,
  • promocję zdrowego trybu życia opartego na zdrowym odżywianiu,
  • promocję racjonalnego korzystania z zasobów wodnych.

W realizację tego ekologicznego projektu zaangażowały się, poza ZWiK w Warcie i WFOŚiGW w Łodzi, następujące instytucje:

  • Urząd Gminy i Miasta Warty,
  • Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Sieradzu,
  • szkoły z terenu Gminy Warta.

Podczas Festynu Wodnego wszyscy przybyli mieli okazję spróbować wody z kranu oraz poznać jej zalety. Dla dzieci zorganizowano wiele atrakcji mających na celu promocję proekologicznych postaw mających na celu racjonalne korzystanie z zasobów wodnych i promocję picia wody z kranu.

WFOŚiGW w Łodzi przyznał dotację na realizację zadania "Nasza woda, nasze życie, czyli racjonalna gospodarka wodna na terenie gminy Warta" w kwocie 94 210 zł.

 

 

 

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.