Przejdź do treści

II edycja Tygodnia Bezpieczeństwa na placu budowy nowej, ekologicznej siedziby WFOŚiGW w Łodzi

Zdjęcie, II edycja Tygodnia Bezpieczeństwa na placu budowy nowej, ekologicznej siedziby WFOŚiGW w Łodzi
W dniach 19-20 maja 2015 r. na budowie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, odbyły się pokazy dotyczące bezpiecznego rozładunku materiałów budowlanych oraz standardów stosowania podestów i rusztowań na budowach.

Spotkania zostały zorganizowane w ramach II edycji Tygodnia Bezpieczeństwa, którego organizatorem jest Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie - nieformalne zrzeszenie wiodących na polskim rynku firm generalnego wykonawstwa, zawiązane w 2010 roku, które za podstawowy cel postawiło sobie wyeliminowanie wypadków śmiertelnych na polskich budowach.

Bezpieczeństwo - wspólna sprawa
Podjęte w ramach pokazu działania miały na celu zwiększenie świadomości, wśród pracowników budowy WFOŚiGW w Łodzi, również podwykonawców, nt. bezpiecznego rozładunku materiałów budowlanych oraz standardów Skanska, jakie obowiązują podczas korzystania z podestów roboczych oraz rusztowań. Uczestnicy spotkania poznali sposoby wykorzystania podestów i rusztowań do różnych rodzajów prac.
Pokaz przeprowadzony został przez firmę SiG i Faraone. Na specjalne zaproszenie Skanska gośćmi spotkania byli podwykonawcy Skanska.

  • Tydzień Bezpieczeństwa

To największe na polskim rynku przedsięwzięcie związane z bezpieczeństwem pracy. W tym roku hasłem przewodnim tej inicjatywy jest "Bezpieczeństwo - wspólna sprawa". Obecnie do Porozumienia należy 10 firm budowlanych: Bilfinger Infrastructure,  Budimex, Erbud, Hochtief Polska, Mostostal Warszawa, Mota-Engil Central Europe, Polimex Mostostal, Skanska, Unibep oraz Warbud.

  • Tydzień Bezpieczeństwa w Skanska

Grupie Skanska Tydzień Bezpieczeństwa organizowany jest w tym roku już po raz 11. W działaniach podejmowanych między 18 i 24 maja wzięło udział ok. 58 tysięcy pracowników firmy na całym świecie oraz ponad 200 tysięcy podwykonawców, dostawców i partnerów biznesowych. To największa na świecie firmowa inicjatywa związana z bezpieczeństwem pracy. "Naszym celem jest zero wypadków. Aby go osiągnąć, konieczna jest współpraca z naszymi partnerami, podwykonawcami i innymi firmami z branży budowlanej. Nie możemy się zatrzymać do czasu, aż każdy, kto pracuje na naszych budowach,  będzie każdego dnia mógł wrócić do domu cały i zdrowy" mówi Johan Karlström,  Prezes Grupy Skanska.

  • Więcej informacji na temat Tygodnia Bezpieczeństwa Grupie Skanska:

http://group.skanska.com/safetyweek2015

  •  O inwestycji

 Biurowiec został zaprojektowany w standardzie niskoenergetycznym. W budynku znajdzie się zaawansowana technologicznie,  innowacyjna część instalacyjna, która orzystywać będzie odnawialne źródła energii.

Zdjęcie i tekst: Skanska SA

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.