Przejdź do treści

Polskie miasta znów powalczą o czyste powietrze!

Zdjęcie, Polskie miasta znów powalczą o czyste powietrze!
13.05.2015 r. w Warszawie odbyła się Konferencja prasowa dotycząca Programu Kawka mającego na celu likwidację niskiej emisji.
Na konferencję zostali zaproszeni m.in.:
  • Minister Środowiska - Pan Maciej Grabowski,
  • Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska - Pan Janusz Ostapiuk,
  • Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Prezesi Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarek Wodnych. WFOŚiGW w Łodzi reprezentowany był przez Zastępcę Prezesa Zarządu Pana Bohdana Cezarego Dzierżka.

Do tej pory miały miejsce dwie edycje programu Kawka, za sprawą którego jakość powietrza w polskich miastach znacznie się porawiła. W ramach pierwszej oraz drugiej edycji ze wsparcia, na łączną kwotę wynoszącą ok. 630 mln złotych, skorzystało ponad 50 miast z 12 województw. Podczas dwóch pierwszych edycji programu na poprawę jakości powietrza zostało przyznanych łącznie prawie 637 milionów złotych. Program ten pozwala na:

  • likwidację zlikwidację pieców węglowych i zastąpienie ich nowymi źródłami ciepła (kotły gazowe, pompy ciepła lub ogrzewanie elektryczne) lub przyłączami do miejskich sieci ciepłowniczych,
  • termomodernizację budynków,
  • montaż kolektorów słonecznych.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.