Przejdź do treści

Kolejna akcja sprzątania świata ruszyła pod nazwą "Wyprawa - poprawa"

Zdjęcie, Kolejna akcja sprzątania świata ruszyła pod nazwą
"Wyprawa - poprawa" -  pod takim oto hasłem ruszyła kolejna akcja Sprzątania Świata - Polska.
W ramach tegorocznej edycji tej popularnej, a zarazem bardzo potrzebnej kampanii, Organizator, czyli Fundacja Nasza Ziemia chce zwrócić uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać przy tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Każdy z nas może mieć pozytywny wpływ na stan środowiska naturalnego w swojej okolicy. Pomysłodawca tegorocznej akcji podkreśla, że o dobry stan środowiska w naszych gminach musimy dbać i możemy go monitorować podczas zwykłych aktywności takich jak: spacer po okolicy, jazda na rowerze,

W monitorowaniu stanu środowiska pomoże aplikacja mobilna rEKOnesans, dzięki której każdy będzie mógł przeprowadzać:

  • rozpoznania w terenie,
  • gromadzić informacje dotyczące utrzymania czystości i porządku w gminach oraz informować o ewentualnych problemach dotyczących braku koszy na odpady, dzikich wysypisk, śmieci na poboczach, braku koszy do segregacji.

Aplikacja została dodatkowo wyposażona w ekologiczny poradnik "Świadomi w środowisku", który zawiera praktyczne informacje na temta tego, jak możemy się włączyć w działania na rzecz czystego środowiska. Aplikację można pobrać pod poniższym linkiem:

Więcej informacji na temat tegorocznej akcji sprzątania świata można znaleźć na stronie Organizatora - Fundacji Nasza Ziemia:

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.