Przejdź do treści

Konkurs "Buduj Bezpiecznie" 2014 rozsztrzygniety! Nowa siedziba WFOŚiGW w Łodzi zdobywcą II miejsca

Zdjęcie, Konkurs
Firma Skanska SA otrzymała II miejsce w konkursie "Buduj Bezpiecznie" 2014 za realizację projektu pn.: Budowa siedziby Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Łodzi przy ul. Dubois. Organizatorem konkursu była Państwowa Inspekcja Pracy - Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi.

Celem konkursu było:

  • upowszechnianie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na placach budów, w tym promowanie wykonawców robót budowlanych, którzy zapewniają bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji obiektów budowlanych oraz przyczyniają się do ogólnego wzrostu poziomu bezpieczeństwa pracy w budownictwie w skali kraju.

Ocenie podlegały m.in.:

  • sposób opracowania planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (plan BIOZ),
  • wielkość i złożoność prac budowlanych,
  • jakość oceny ryzyka zawodowego na poszczególnych stanowiskach pracy,
  • stan wiedzy pracowników w zakresie ochrony pracy oraz umiejętności identyfikacji zagrożeń,
  • jakość koordynacji i skuteczność nadzoru nad przestrzeganiem przepisów BHP przez podmioty działające na budowie,
  • przestrzegania przepisów i zasad BHP na budowie,
  • stan wypadkowości w okresie trwania konkursu,
  • stosowanie niestandardowych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • skala obiektu, jego wielkość, a także złożoność prac konstrukcyjnych.
Budowa siedziby Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Łodzi rozpoczęła się w czerwcu 2014 r. Biurowiec został zaprojektowany w standardzie niskoenergetycznym. W budynku znajdzie się zaawansowana technologicznie, innowacyjna część instalacyjna, która wykorzystywać będzie odnawialne źródła energii.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.