Przejdź do treści

Otwarcie Wymarzonych Ekopracowni w Szczercowie

Zdjęcie, Otwarcie Wymarzonych Ekopracowni w Szczercowie
27 stycznia 2015 roku w ekopracowniach "EkoOrient" w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szczercowie i "Bądź Homo Ekologicus" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych (ZSP) w Szczercowie zostały zorganizowane lekcje otwarte mające na celu prezentację pracowni dofinansowanych ze środków WFOŚiGW w Łodzi.
W szkolnych ławach nowoczesnych pracowni ekologicznych zasiedli nie tylko uczniowie tych szkół, ale również m.in.:
  • Pan Andrzej Czapla - Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Łodzi,
  • Pan Krzysztof Kamieniak - Wójt Gminy Szczerców.

Zorientowani na ekologię gimnazjaliści i zaproszeni goście uczestniczyli w zajęciach z biologii i chemii, których tematem przewodnim była fotosynteza. W trakcie lekcji prowadzonej przez Panią Małgorzatę Herczyńską i Panią Ewelinę Studzińską uczniowie przygotowywali preparaty, przeprowadzali doświadczenia i rozwiązywali quizy. Możliwości wykorzystania ekopracowni zaprezentowała Pani Anetta Belica. W ZSP pod okiem Pani Barbary Mikołajewskiej przygotowana została konferencja naukowa pt. "Deptak ekologiczny".

W pracowni zorganizowano pięć stanowisk edukacyjnych:

  • mikroskopia,
  • gleby,
  • powietrze,
  • woda,
  • biodegradacja.

Dzięki tym stanowiskom uczniowie przeprowadzali doświadczenia dotyczące biodegradacji, twardości wody, pH gleby, sorbcji gleby. Licealiści wygłosili wykład n/t ekologii w życiu człowieka i przedstawili prezentację "Gleba".

Pracownie ekologiczne utworzone zostały przy współudziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu "Moja wymarzona ekopracownia". Szkoły zyskały profesjonalny sprzęt i nowoczesne wyposażenie pracowni oraz ciekawe pomoce dydaktyczne, które z pewnością nie tylko uatrakcyjnią lekcje, ale i przyczynią się do podniesienia jakości nauczania.


Serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w realizację projektów składają:

  • Pani Wiesława Drzewosz - Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Szczercowie,
  • Pani Łucja Majchrzak - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjanych w Szczercowie.

Pod poniższym linkiem znajdziecie Państwo film z tego wydarzenia. Autorem filmu jest Publiczne Gimnazjum w Szczercowie:

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.