Przejdź do treści

Głosowanie na Europejskie Drzewo roku 2015 - Polska ma swojego kandydata!

Zdjęcie, Głosowanie na Europejskie Drzewo roku 2015  - Polska ma swojego kandydata!
Fundacja Partnerstwo dla Środowiska (ang. Environmental Partnership Association - EPA) z główną siedzibą w Republice Czeskiej od 2011 r. jest organizatorem plebiscytu na Europejskie Drzewo Roku. W tym roku naszym kandydatem jest dąb Słowianin z Dębiny położonej na terenie województwa dolnośląskiego.

Celem Konkursu jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na wiekowe drzewa, które bez wątpienia są istotnym elementem dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego każdego kraju. Takim drzewem dla Polski jest właśnie dąb Słowianin. Ze względu na swoją bogatą historię, sięgającą jeszcze czasów Piastów Śląskich, jest żywym symbolem polskości i społeczności lokalnej.

Dąb Słowianin to zwycięzca krajowej edycji Konkursu Drzewo Roku 2014, który został zorganizowany w ramach Programu Święto Drzewa Klubu Gaja. Nasz dąb będzie konkurował z 13 drzewami z innych krajów europejskich. Wszystkie kandydatury wraz ze zdjęciami i opisami można zobaczyć na stronie Fundacji Partnerstwa dla Środowiska:

Konkurencja jest duża, więc w imieniu "Słowianina" prosimy o głosy, które można oddawać do dnia 28 lutego 2015 r. na stronach:

 

Wyniki będą znane  5 marca 2015 r., natomiast zwycięskie drzewo zostanie uroczyście uhonorowane przez Organizatora 22 kwietnia 2015 r. w Brukseli.

 

Zdjęcie, które zostało zamieszczone w tym artykule pochodzi ze strony:


Jeszcze raz zachęcamy Państwa do głosowania !

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

W ramach działań zapobiegawczych niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki w Łodzi, informuje o zamknięciu od dnia 16.03.2020 r. do odwołania Biura WFOŚiGW w Łodzi dla Klientów.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami, którzy są gotowi udzielić odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania związane z realizowanymi przez Fundusz programami i przekazać pełną informację na temat realizowanych wniosków. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.