Przejdź do treści

11 lutego Dniem Dokarmiania Zwierzyny Leśnej

Zdjęcie, 11 lutego Dniem Dokarmiania Zwierzyny Leśnej
W tym roku 11 lutego kolejny raz obchodzony jest Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej.

Dzień ten ma przypominać całemu społeczeństwu o tym, że dzikie zwierzęta zamieszkujące polskie lasy potrzebują naszego wsparcia przez cały rok, a szczególnie zimą.

Dlatego ważne jest, aby dla mieszkanców lasów organizować np.:

  • karmniki dla ptaków,
  • paśniki, w których można umieścić karmę,
  • lizawki (drewniane słupki z kostką soli), dzieki którym uzpełnia się zapotrzebowanie zwierząt na składniki mineralne,
  • punkty, w których wyłożone zostaną buraki, marchew, ziemniaki lub jabłka, które uzupełnią niedobory wody niezbędnej do funkcjonowania zwierząt.

Wszyscy musimy pamiętać, że dokarmianie zwierzyny leśnej może obywać sie tylko pod nadzorem miejscowego leśniczego, który fachowo oceni przydatność pokarmu oraz  wskaże miejsca, w których można go zostawić.

Więcej informacji na temat możliwości współpracy z leśniczymi z terenu województwa łódzkiego można uzyskać w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi. Poniżej znajduje się link do strony tej instytucji:

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.