Przejdź do treści

WFOŚiGW w Łodzi dofinansował ekopracownię w Gimnazjum Publicznym w Lututowie

Zdjęcie, WFOŚiGW w Łodzi dofinansował ekopracownię w Gimnazjum Publicznym w Lututowie
W dniu 20 listopada 2014 r. przy udziale zaproszonych Gości i społeczności Gimnazjum Publicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Lututowie została oficjalnie otwarta pracownia ekologiczna utworzona przy współudziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Gminy Lututów i Rady Rodziców tutejszej szkoły.

Uroczystego otwarcia ekopracowni dokonali:

 • obecny Wójt Gminy Lututów - Pan Józef Suwara,
 • przyszły Wójt Gminy Lututów -  Pan Marek Pikuła.

Na uroczystości obecni byli również:

 • Wice przewodniczący Rady Gminy - Pan Jan Wardęga,
 • Sekretarz Gminy- Pani Magda Kaźmierska,
 • Skarbnik Gminy - Pani Halina Zygmunt,
 • Kierownik referatu organizacyjnego - Pani Agnieszka Sadowska,
 • Kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Szkół - Pani Krystyna Lesiewicz,
 • Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury -  Pan Wacław Zabłocki,
 • Dyrektor szkoły - Pani Anna Kądziela - Dyczuk.


Młodzież pod kierunkiem opiekuna pracowni pani Grażyny Zaustowicz zaprezentowała pierwsze badania laboratoryjne, które można wykonywać w nowej pracowni:

 • analizę gleby i wody,
 • skutki kwaśnych deszczy.

Następnie  za pomocą modeli zaprezentowano sposoby uzyskiwania energii elektrycznej z wiatru, światła naturalnego i rozkładu wody na wodór. Zaproszeni Goście mieli możliwość obejrzenia w mikroskopach preparatów wykonanych przez uczestników koła ekologicznego. Uczniowie zaprezentowali również możliwości nowych pomocy dydaktycznych m. in. wizualizera  i tablicy interaktywnej.

Powstała pracownia ma służyć wszystkim uczniom podczas realizacji projektu "Z ekopracowni Gimnazjum Publicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Lututowie w ekologiczną przyszłość w ramach zadania Moja wymarzona ekopracownia".

Całkowity koszt zadania wyniósł 39 164 zł, z tego dotacja ze środków WFOŚiGW w Łodzi wyniosła 36 964 zł, a dofinansowanie z Gminy Lututów 2 200 zł.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.