Przejdź do treści

Dzień bez Futra

Zdjęcie, Dzień bez Futra
25 listopada 2014 r. obchodzimy jest Dzień bez Futra (No Fur Day).

W Polsce obchodzimy ten dzień od 1994 r. Jego głównym zadaniem jest zwrócenie społeczności na całym świecie na problem związany z hodowlą zwierząt futerkowych, których futra wykorzystywane są do wyrobu luksusowych towarów. Organizacje ekologiczne prowadzą także akcję informacyjną na temat negatywnych skutków, jakie na przyrodę wywiera zamykanie zwierząt ( szopów, soboli, norek, szynszyli, tchórzofretek, królików, wiewiórek, rudych lisów czy gronostaji) na fermach hodowlanych, gdzie z pewnością nie mają one odpowiednich warunków do zapewnienia ciągłości populacji. Dlatego też wszyscy powinni zdawać sobie sprawę, że wykorzystywanie futer zwierząt ma nie tylko negatywny wpływ na ich życie i rozwój, ale także jest poważnym zagrożeniem dla naszej fauny.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.