Przejdź do treści

WFOŚiGW w Łodzi na VI Forum Funduszy Europejskich Województwa Łódzkiego

Zdjęcie, WFOŚiGW w Łodzi na VI Forum Funduszy Europejskich Województwa Łódzkiego
13 listopada 2014 r. odbyło się VI Forum Funduszy Europejskich Województwa Łódzkiego.

Tegoroczna edycja Forum, zorganizowana wzorem lat ubieglych, przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego miała miejsce na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi - Centrum Promocji Mody - jednej z większych inwestycji zrealizowanych w Łodzi dzięki środkom finansowym Unii Europejskiej.

Uroczystego otwarcia Forum dokonali:

  • Pan Witold Stepień - Marszałek Województwa Łódzkiego,
  • Pan Marcin Bugajski - Członek Zarządu Województwa Łódzkiego.

Podczas uroczystości WFOŚiGW w Łodzi reprezentowany był przez Panią Barbarę Rutkowską - Dyrektor Biura.

Tematem przewodnim całego wydarzenia był "Rozwój przedsiębiorczości i poprawa konkurencyjności wewnętrznej i zewnętrznej sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw". Wybór tematyki spotkania nie był przypadkowy, ponieważ zagadnienie to łączy zakończoną perspektywę finansowania unijnego  z lat 2007-2013 z nową perspektywą finansową na lata 2014-2020.  Podczas Forum poruszono kwestie Kontraktu Terytorialnego, który został wynegocjowany przez województwo łódzkie i wchodzącego w jego skład Regionalnego Programu Operacyjnego. Kontrakt zostanie podpisany 14 listopada 2014 r. przez Pana Witolda Stępnia - Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Pana Pawła Orłowskiego -  Wiceministra Infrastruktury i Rozwoju. W ramach tego porozumienia województwo łódzkie do roku 2020 otrzyma 26 miliardów złotych. Środki te zostaną przeznaczone m.in. na wybudowanie tunelu średnicowego dla kolei, który połączy dworce Fabryczny i Kaliski, autostrady czy zrewitalizowanie centrum miasta.  

W trakcie Forum można było odwiedzić stoiska tych departamentów Urzędu Marszałkowskiego, które zajmują się pozyskiwaniem środków unijnych, a także stoiska Beneficjentów, którzy dzięki środkom pochądzącym z Unii mogli zrealizować swoje inwestycje. Z racji tematyki poruszanej podczas Forum nie mogło zabraknąć na nim stoiska Funduszu, na którym pracownicy Zespołu ds. Funduszy Unijnych: Pani Anna Jóźwiak oraz Pan Grzegorz Leszczyk udzielali informacji na temat oferty finansowej naszej instytucji.

Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i odwiedzenie naszego stoiska.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

W ramach działań zapobiegawczych niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki w Łodzi, informuje o zamknięciu od dnia 16.03.2020 r. do odwołania Biura WFOŚiGW w Łodzi dla Klientów.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami, którzy są gotowi udzielić odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania związane z realizowanymi przez Fundusz programami i przekazać pełną informację na temat realizowanych wniosków. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.