Przejdź do treści

Podsumowanie Projektu Ekologicznego pt: "Poznajemy świat przyrody przez zabawę i doświadczenia" w Przedszkolu Samorządowym nr 5 w Bełchatowie

Zdjęcie, Podsumowanie Projektu Ekologicznego pt:
7 listopada 2014r. w Przedszkolu Samorządowym nr 5 im. Jana Brzechwy w Bełchatowie odbyło się Uroczyste Podsumowanie Projektu Ekologicznego pt: "Poznajemy świat przyrody przez zabawę i doświadczenia".

Honorowymi gośćmi, którzy przybyli na spotkanie byli:

 • Pan Janusz Mękarski - Prezydent Miasta Bełchatowa,
 • Pan Andrzej Czapla - Zastępca Prezesa WFOŚiGW w Łodzi.

Celem projektu było wyposażenie dziecka w odpowiednie wiadomości, umiejętności i nawyki zmierzające do życia zgodnego z naturą, doposażenie bazy dydaktycznej w fachowy sprzęt i pomoce edukacyjne. 

Dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu przedszkole mogło zakupić:

 • zestaw eksperymentatora,
 • małe obserwatorium,
 • zestaw do energii odnawialnej,
 • programy multimedialne,
 • gry i układanki ekologiczne.
Propagując wśród dzieci postawy prozdrowotne zrealizowano cykl zajęć i zabaw z wykorzystaniem pomocy:
 • "Drabinka żywieniowa",
 •  "Aktywny przyjaciel przyrody",
 •  "Wesoła drużyna Ekoludka",
 •  "Mały podróżnik",
 •  "Manipulacyjny domek zielonych przyjaciół",
 •  "Spiżarnia Eko-przedszkolaka".
 Dzieci wykorzystywały aplikacje ekologiczne, przeplatanki, magnesy, drewniane beleczki, figury przestrzenne, klocki lego, ekologiczne pacynki, makatki, co pozwoliło im na poznawanie świata przyrody poprzez aktywizowanie wszystkich zmysłów.

Dużym wsparciem w procesie edukacyjnym okazały się  zakupione przez placówkę pomoce do zajęć interaktywnych ( komputer z oprogramowaniem, stolik pod projektor i ekran projekcyjny). W ramach realizacji zadania odbyły się 4 wycieczki przyrodnicze po naszym regionie i województwie. Dzieci odwiedziły Nadleśnictwo, Bełchatowską Izbę Edukacyjną "BOROWINY", Ogród Botaniczny w Łodzi, Elektrownię Wiatrową na Górze Kamieńsk oraz Owocarnię "WITAMINA"w Białej Rządowej.

Podczas uroczystego podsumowania programu ekologicznego zaplanowano część artystyczną, którą przygotowała Pani Dyrektor Mirosława Grzybek wraz z nauczycielką Panią Emilią Kurzydlak. Największym zainteresowaniem cieszyły się występy dzieci, które zaprezentowały swoją wiedzę na temat ekologii i ochrony środowiska poprzez wykonanie aranżacji przestrzennej: "Kolorowy ogród", prezentację wokalną, czy pląsy i tańce do piosenek przyrodniczych. Podczas spotknia przedszkolaki odczytały przygotowane wspólnie z wychowawcami ciekawe hasła ekologiczne. Nie zabrakło zaangażowania ze strony rodziców i nauczycieli przedszkola którzy zaprezentowali umiejętności aktorskie w autorskiej scence "Ekologiczne zaspasy na zimowe czasy". W przedstawieniu nawiązano do zdrowej i ekologicznej żywności oraz poszanowania dla piękna przyrody naszego  regionu i kraju. W drugiej części imprezy honorowi goście wręczyli  nagródy dla dzieci i rodziców za zajęcie poszczególnych miejsc oraz wyróznień w konkursach. Wszycy zgromadzeni otrzymali plakietkę "Przyjaciela Przyrody Przedszkola Samorządowego nr 5 w Bełchatowie" oraz ekologiczne jabłka z pobliskiego sadu.
W imieniu pracowników przedszkola i wszystkich  wychowanków Pani Dyrektor Mirosława Grzybek podziękowała  WFOŚiGW w Łodzi za udaną współpracę i wsparcie dzieki któremu przedszkole co roku staje się miejscem bardziej  przyjaznym i atrakcyjnym dla "najmłodszych ekologów".

Ogólna wartość zadania wyniosła 25.000 zł. WFOŚiGW w Łodzi dofinansował to zadanie w kwocie 22.500 zł.

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.