Przejdź do treści

IV Edycja Light.Move.Festival. objęta Patronatem WFOŚiGW w Łodzi

Zdjęcie, IV Edycja Light.Move.Festival. objęta Patronatem WFOŚiGW w Łodzi
10 października 2014 r. rozpoczął się Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light. Move. Festival. Łódź 2014.

IV edycja Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła, której Organizatorem jest Fundacja "Lux Pro Monumentis", została zainaugurowana Konferencją "Światło i kolor w architekturze i przestrzeniach publicznych - o świadomym kreowaniu wizerunku miasta". Podczas spotkania, Pani Beata Konieczniak - założycielka Fundacji, zaprezentowała ideę powstawania i rozwoju Festiwalu. Podkreśliła rolę światła w nocnym kreowaniu miasta, rewaloryzacji placów w zabytkowych układach urbanistycznych, oświetleniu ulicznym oraz o prawidłowym kształtowaniu sztucznego oświetlenia przestrzeni miejskich.

WFOŚiGW w Łodzi reprezentowany byl przez:

  •  Pana Wiesława Łukomskiego - Zastepcę Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Łodzi,
  • Panią Wiesławę Szczawińską  - Pracownika Zespołu ds. Promocji.

Od samego początku główną ideą Festiwalu było pokazanie roli, potencjału światła oraz jego wpływu na kreowanie wizerunku miasta. Podczas IV edycji Festiwalu, dzięki zastosowaniu  technologii 2D oraz 3D mapping oraz iluminacjom architektoniczno - artystycznym wykonanym przy użyciu energooszczednych technologii LED, ulica Piotrkowska i jej okolice, a także Park Staromiejski,  zaskoczyły swoim tajemniczym, magicznym i bez wątpienia niespotykanym obliczem. Tegoroczny Festiwal został wzbogacony o wiele wydarzeń towarzyszących, takich jak: konferencje, wystepy artystyczne, happeningi oarz wystawy.

WFOŚiGW w Łodzi objął Honorowym Patronatem Honorowym tegoroczny Festiwal oraz udzielił wsparcia finansowego, które zostało przeznaczone na jego realizację.

Więcej informacji na temat Festiwalu znajdziecie Państwo na stronie:

 

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.