Przejdź do treści

Przedstawiciel Funduszu na otwarciu sali edukacyjnej Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Sieradzu

Zdjęcie, Przedstawiciel Funduszu na otwarciu sali edukacyjnej Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Sieradzu
W dniu 27 września 2014 r. odbyło się oficjalne otwarcie nowoczesnej sali edukacyjnej w Sieradzu.

Bez wahania można można stwierdzić, że projekt ma charakter innowacyjny. Pracownia nie została utworzona w placówce edukacyjnej, lecz na terenie stacji przeładunkowej odpadów komunalnych. Dzięki temu, korzystające z sali dzieci i młodzież, mają niepowtarzalną okazję do zapoznania się z tematyką gospodarki odpadami. Na uroczyste otwarcie sali przybyło wielu Gości, którzy uczestniczyli w lekcji ekologii, jaka zazwyczaj jest w tej sali organizowana.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in.:

  • Pan Jacek Walczak - Prezydent Sieradza,
  • Pan Tomasz Olejnik - Przewodniczący Rady Miejskiej w Sieradzu,
  • Pan Daniel Tylak - Przewodniczący Zarządu Związku Komunalnego Gmin "Czyste Miasto, Czysta Gmina",
  • Pan Piotr Szewczyk - Dyrektor Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych "Orli Staw" w Cekowie,
  • Pani Krystyna Czechowska - Zastępca Kierownika Zespołu ds. Funduszy Europejskich w WFOŚiGW w Łodzi.

Według założeń projektu ta edukacyjna placówka będzie głównie przeznaczona dla dzieci z terenu gminy Sieradz, Wróblew, Warta, Goszczanów oraz miasta Sieradz. Jednakże Pan Piotr Szewczyk -  Dyrektor Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych "Orli Staw" w Cekowie zapowiedział, że mile widziany jest udział dzieci z placówek spoza Związku.

Wartość całkowita projektu wyniosła 180 tys. złotych. WFOŚiGW w Łodzi wsparł finansowo to zadanie na kwotę: 100 tys. złotych.

 

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.