Przejdź do treści

Europejski Dzień Ptaków - zachęcamy do wzięcia w nim udziału

Zdjęcie, Europejski Dzień Ptaków - zachęcamy do wzięcia w nim udziału
Europejski Dzień Ptaków (European Birds' Day) to wydarzenie, które organizowane jest co roku w pierwszy weekend października. 

Podczas tych dni krajowi partnerzy światowej federacji BirdLife International (w Polsce - Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków - OTOP - Polish Society for the Protection of Birds ) chcą zwrócić uwagę na jeden z najwiekszych spektakli, jaki ma miejsce w świecie przyrody - a  mianowicie na  jesienną wędrówkę ptaków. W pierwszą sobotę i niedzielę października na terenie całej Polski wolontariusze OTOP zapraszają do udziału w bezpłatnych wycieczkach, w trakcie których uczestnicy obserwują i liczą ptaki, a wykwalifikowani przewodnicy dzielą się z pozostałymi swoją fachową wiedzą. Wszystkie wyniki trafiają do centrali OTOP, a stamtąd do europejskiego koordynatora.

OTOP zachęca wszystkich zainteresowanych do włączenia się w te obchody także w inny sposób:

  • poprzez organizację wykładów, wystaw zdjęciowych, konkursów poświęconych ptakom.

Każdy z nas może wziąć udział w Europejskich Dniach Ptaków. Więcęj informacji na ten temat znajdziecie Państwo na stronie Organizatora:

Słowniczek pojęć:

  • BirdLife International - największa, międzynarodowa organizacja, której celem jest ochrona ptaków oraz ich siedlisk.

 

 

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.