Przejdź do treści

Przedstawiciel WFOŚiGW w Łodzi na konferencji poświęconej 25-leciu Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki

Zdjęcie, Przedstawiciel WFOŚiGW w Łodzi na konferencji poświęconej 25-leciu Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki
26 września 2014 r. w w Gminnym Domu Kultury Burzeninie odbyła się konferencja poświęcona 25 - leciu Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki.

Organizatorami konferencji była:

  •  Gmina Burzenin we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego i Publicznym Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Burzeninie.

Przybyli Goście zostali powitani przez Pana Hieronima Andrzejewskiego - Dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Konferencja została zainaugurowana koncertem w wykonaniu uczniów z Publicznego Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika  w Burzeninie. Dlasza część Konferencji miała charakter sesji referatowej, podczas której prezentowano zagadnienia związane m.in. z  historią powstania Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki oraz jego fauną i florą. 

Niniejsza Konferencja została objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Fundusz reprezentowany był przez Panią Monikę Kosiorek - Pracowniak Zespołu Obsługi i Oceny Wniosków.

Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki utworzono w 1989r. Aktualnie Park zajmuje 25 330 ha i jest jednym z 7 Parków Krajobrazowych położonych na terenie wojeówdztwa łódzkiego i wchodzącego w skład Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Jest on położony na obszarze gmin: Widawa, Sędziejowice, Rusiec, Konopnica, Ostrówek, Burzenin, Sieradz, Zapolice i Zduńska Wola.

Więcej informacji na temat tego Parku znajdziecie Państwo na stronie Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego:

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

W ramach działań zapobiegawczych niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki w Łodzi, informuje o zamknięciu od dnia 16.03.2020 r. do odwołania Biura WFOŚiGW w Łodzi dla Klientów.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami, którzy są gotowi udzielić odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania związane z realizowanymi przez Fundusz programami i przekazać pełną informację na temat realizowanych wniosków. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.