Przejdź do treści

Zbliża się Światowy Dzień Morza

Zdjęcie, Zbliża się Światowy Dzień Morza
Co roku, w drugiej dekadzie września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Morza - World Maritime Day.

Promocją tego wydarzenia oraz jego organizacją zajmuje się Międzynarodowa Organizacja Morska - International Maritimie Organisation (IMO). W tym roku organizację obchodów przyznano Królestwu Maroka. W związku z tym w dniach 27-29 września w Maroku będą gościć światowi eksperci morscy, a tematem przewodnim konferencji, jaka zostanie zorganizowana w ciągu tych dni, będą kwestie związane z  "Konwencjami IMO: efektywną implementacją".

Głównymi celami, jakie są związane z obchodzeniem tego dnia są:

  • zwrócenie uwagi na aspekt bezpieczeństwa związany ze spedycją morską,
  • ochrona wód morskich ze szczególnym zwróceniem uwagi na ochronę całego środowiska związanego z wodami morskimi,
  • podkreślenie roli, jaki spełnia IMO w zakresie działalności na rzecz środowiska morskiego.

W dniach 26-30 września w Polsce będzie przebywał z oficjalną wizytą sekretarz generalny Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) Koji Sekimizu, który zainaguruje rok akademicki w Akademii Morskiej w Szczecinie.

Poniżej znajduje się przemówienie sekretarza generalnego Koji Sekimizu dotyczące tegorocznych Międzynarodowych Obchodów Dnia Morza. Głownymi wątkami poruszanymi w wystąpieniu są te związane z Konwencjami IMO oraz działaniami, jakie należy przeprowadzić, aby szybko i efektywnie wcielać je w życie.

Więcej informacji na temat samego wydarzenia znajdziecie Państwo na stronie Międzynarodowej Organizacia Morskiej - International Maritimie Organisation (IMO):

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.