Przejdź do treści

Światowy Dzień bez Samochodu

22 września 2014 r. już po raz 14 obchodzony jest  Światowy Dzień bez Samochodu.

Pierwszy automobil, zaprojektowany przez Karola Benza, powstał w 1886 r. Dziś po przeszło 120 latach nikt nie ma wątpliwości, że urządzenie to zrewolucjonizowało cały świat. Wielu z nas nie może wyobrazić sobie codziennego życia bez samochodu. Jednakże należy pamiętać o pewnych negatywnych aspektach związanych z jego używaniem:

  • w najbardziej zakorkowanych miastach świata np. w Nowym Jorku kierowcy tracą rocznie ok. 60 godzin podczas stania w korkach,
  • samochody emitują spaliny, które przyczyniają się do negatywnych zmian klimatycznych, a w związk z tym zanieczyszczają środowisko.

Pomysł Dnia bez Samochodu zrodził się w 2000 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. Rozpoczęto realizację ogólnoświatowej kampanii promującej zasady Zrównoważonego Transportu oraz zachęcającą kierowców do korzystania z alternatywnych źródeł transpostu takich jak: komunikacja miejska czy rower.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.