Przejdź do treści

WFOŚiGW w Łodzi uczestnikiem konferencji prasowej "Smart City. Brzeziny stawiają na odnawialne źródła energii"

Zdjęcie, WFOŚiGW w Łodzi uczestnikiem konferencji prasowej
W dniu 29.07.2014 r. w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi odbyła się konferencja prasowa nt. "Smart City. Brzeziny stawiają na odnawialne źródła energii".  

Głownymi Gości konferencji byli:

  • Pan Marcin Pluta - Burmistrz Brzezin,
  • Pan Tomasz Łysek - Prezes WFOŚiGW w Łodzi.

Brzeziny uzyskały dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na montaż pięciu instalacji fotowoltaicznych na budynkach publicznych. Podpisana w maju br. umowa opiewa na kwotę 765 072,00 zł.  Władze miasta planują, że ekrany zostaną zamontowane jeszcze w tym roku. Projekt, który zostanie zrealizowany w Brzezinach, przyniesie wymierny efekt ekologiczny w postaci zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do powietrza, co z kolei pozytywnie wpłynie na stan środowiska naturalnego.

  • Rozpoczęliśmy działania zmierzające do tego, aby w ciągu kilku lat Brzeziny stały się miastem samowystarczalnym energetycznie, które czerpie energię przede wszystkim z odnawialnych źródeł - powiedział Pan Marcin Pluta, Burmistrz Brzezin.


Kolejnym etapem na drodze do realizacji koncepcji Smart City ma być budowa tzw. farmy fotowoltaicznej, która docelowo zaopatrywać będzie w prąd nie tylko budynki publiczne, a uzyskana w ten sposób energia elektryczna wykorzystywana będzie nawet do podgrzewania wody basenowej. W dalszej kolejności Brzeziny zakładają pozyskiwanie energii również z wiatru. Planuje się montowanie wiatraków o pionowej osi obrotu. Turbiny o pionowej osi obrotu stają się coraz bardziej powszechne w krajach europejskich ze względu na korzyści ekonomiczne, jakie można uzyskać oraz możliwości zastosowania na obszarach silnie zurbanizowanych. W planach Brzezin znajduje się również wymiana oświetlenia ulicznego na system LED, budowa stacji ładowania samochodów elektrycznych, a także produkcja, dystrybucja i sprzedaż energii z OZE.

Na konferencji prasowej Pan Prezes Tomasz Łysek podkreślił, jak ważną rolę zaczęły zajmować Odnawialne Żródła Energii w całym systemie finansowania ochrony środowiska naturalnego. Skutkuje to również coraz większym zainteresowaniem naszych Beneficjentów w zakresie pozyskiwania środków na zadania związane z OZE.

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.