Przejdź do treści

WFOŚiGW w Łodzi gościł delegację z tureckiej Prowincji Karaman

Zdjęcie, WFOŚiGW w Łodzi gościł delegację z tureckiej Prowincji Karaman
18 czerwca 2014 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi miał przyjemność gościć 5 osobową delegację z Turcji, która przyjechała do Łodzi z oficjalną wizytą z Prowincji Karaman na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Strona turecka reprezentowana była przez:

  • Panią Pelin ŞIMŞEK -  przedstawiciela Biura ds. UE Urzędu Gubernatora Prowincji Karaman,
  • Pana prof. Abdülvahita SAYASLANA - przedstawiciela Uniwersytetu Karamanglu Mehmetbey,
  • Pana Mustafę TANYERA - przedstawiciela Agencji Rozwoju Regionalnego Mevlana,
  • Pana Ali KUTA - przedstawiciela Agencji Rozwoju Regionalnego Mevlana,
  • Pana Beytullaha UZELA - przedstawiciela gminy/miasta Karaman.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego reprezentowany był przez:

  •  Panią Natalię Pietrasiak - pracownika Departamentu Promocji i Współpracy Zagranicznej.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi reprezentowany był przez:

  • Pana Zbigniewa Stasiaka - Zastepcę Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Łodzi,
  • Panią Katarzynę Szyposzyńską - pracownika Zespołu ds. Promocji.

Głównym celem spotkania było zapoznanie członków delegacji z profilem działalności Funduszu, możliwościami finansowania różnego rodzaju przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska. Nasi Goście byli szczególnie zainteresowani aspektami związanymi z energią odnawialną, strukturą własności i zarządzania w tym sektorze oraz możliwościami finansowania projektów związanych z tą tematyką.

W programie spotkania znalazły się wizyty w siedzibach Beneficjentów Funduszu:

  • Geotermii Poddębice Sp. z o.o.

Podczas spotkania Pan Andrzej Peraj - Wiceprezes Zarządu Spółki zaznajomił naszych Gości z profilem działaności Geotermii, wyjaśnił na czym polega proces technologiczny związany z wydobyciem i wykorzystywaniem wód termalnych. Podkreślił także, jak duże znaczenie mają te wody dla mieszkańców Gminy Poddębice. Dzięki uprzejmości Pana Prezesa Peraja nasi Goście mieli możliwość skosztowania tej wody w Pijalni Wód Termalnych, która w Poddębicach została utworzona w XIX - wiecznym kościele ewangelicko - augsburskim.

  • Geotermii Uniejów im. Stanisława Olasa

Geotermia Uniejów reprezentowana była przez Pana Ryszarda Kalińskiego - Prokurenta Spółki, który przybliżył zasady działalności Spółki oraz powiedział kilka słów na temat planów rozwoju Geotermii. Nasi Goście zainteresowani byli leczniczym zastosowaniem wód termalnych wydobywanych przez Spółkę oraz aspektem związanym z dostarczaniem ekologicznie wytwarzanego ciepła mieszkańcom Uniejowa.

Mamy nadzieję, że zaprezentowane podczas spotkania inwestycje Funduszu oraz związane z nimi zagadnienia będą stanowiły dla naszych Gości przykład "dobrych praktyk" ukierunkowanych na finansowanie "zielonych inwestycji" w sektorze Odnawialnych Źródeł Energii.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.