Przejdź do treści

Kolejna edycja "Świerszczykowych wierszyków"

Zdjęcie, Kolejna edycja
Blisko 600 dzieci z 47 gmin wzięło udział w dwóch konkursach Wojewódzkiego Ekologicznego Dnia Dziecka z Literaturą i Sztuką – "Świerszczykowe wierszyki".

Na tegoroczną edycję "Świerszczykowych wierszyków" złożyły się dwa konkursy o tematyce ekologicznej: recytatorski i plastyczny. Do udziału w nim zaproszono dzieci z całego województwa. Chętnych do zmierzenia się z tematyką ekologiczną  w literaturze i sztuce nie brakowało, zgłoszono dwukrotnie więcej dzieci niż w ubiegłym roku. Znamy już nazwiska najlepszych z nich, którzy spotkali się 31 maja w Łódzkim Domu Kultury na Wojewódzkim  Ekologicznym Dniu Dziecka z Literaturą i Sztuką "Świerszczykowe wierszyki".

Podczas wielkiego finału nagrody wręczali:

  • marszałek województwa łódzkiego Pan Witold Stępień,
  • przewodnicząca Komisji Nauki, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Łódzkiego Pani Anna Rabiega,
  • zastępca prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi  Pan Wiesław Łukomski,
  • dyrektor Łódzkiego Domu Kultury Pan Jacek Sokalski. 

Przybyli goście podkreślili edukacyjną rolę konkursów. Byli także pod ogromnym wrażeniem tego, jak bardzo literatura i sztuka pomagają rozwijać świadomość ekologiczną młodych ludzi.

Grand Prix i tytuł Mistrza Słowa otrzymali:

  • Maja Tomczyk ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Łodzi za recytację wiersza "Ptasie radio" Juliana Tuwima,
  • Szymon Maciejewski ze Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi za wiersz "Hipopotam" Wandy Chotomskiej,
  • Oliwia Leńko ze Szkoły Podstawowej Towarzystwa Oświatowego "Edukacja" w Łodzi, która zaprezentowała "Entliczek-pentliczek" Jana Brzechwy,
  • Sandra Konopińska ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Zgierzu za "Kwokę" Jana Brzechwy i Małgorzata Miklaszewska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Skierniewicach, która przygotowała wiersz "Jola i złota rybka" Leszka Sulimy Ciundziewickiego.

Projekt został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.