Przejdź do treści

WFOŚiGW w Łodzi partnerem ekologicznej akcji "Zbieram makulaturę, ratuję lasy"

Zdjęcie, WFOŚiGW w Łodzi  partnerem ekologicznej akcji
Z przyjemnością informujemy, że nasz Fundusz postanowił zostać jednym z głównych partnerów proekologicznego przedsięwzięcia "Zbieram makulaturę, ratuję lasy".

Organizatorem akcji jest jest firma Polskapresse Sp. z o.o. Oddział Prasa Łódzka. Inicjatywa ma charakter konkursowy  i  jest skierowana do łódzkich szkół:

  • podstawowych,
  • gimnazjalnych,
  • ponadgimnazjalnych.

Zgłoszeń do Konkursu można dokonywać do dnia 12 maja 2014.

Szczegółowy regulamin Konkursu oraz więcej informacji na temat podjętej akcji znjadziecie Państwo na stronie internetowej Organizatora:

Mottem promującym tegoroczny Konkurs jest hasło "Pobijmy zeszłoroczny rekord - uratujmy jak najwięcej drzew". Przedsięwzięcie ma charakter jak najbardziej ekologiczny. Ma na celu zachecenie uczniów do selektywnej zbiórki odpadów i uświadomienie, jak ważna jest zbiórka makulatury, która nadaje sie do powtórnego przetworzenia. Dzięki temu wszyscy uczestnicy Konkursu przyczynią się do:

  •  zmniejszenia liczby wycinanych drzew,
  •  ograniczenia zanieczyszczenia powietrza, które bez wątpienia w tradycyjnym procesie produkcyjnym papieru (czyli takim, do którego wykorzystywane są drzewa) podlega temu procesowi,
  •  zmniejszenia zużycia wody, jaka jest wykorzystywana w tradycyjnym procesie produkcyjnym papieru.

Należy pamietać, że do wyprodukowania ok. tony papieru potrzebna jest ponad tona makulatury. Dlatego wszyscy zbierajmy makulaturę i przyczyniajmy się do ochrony otaczającej nas przyrody !

Poniżej prezentujemy Państwu niektóre materiały reklamowe zawierające logotyp WFOŚiGW w Łodzi związane z opisaną powyżej akcją. Materiały te zostały umieszczone w serwisach internetowych Organizatora:

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.