Przejdź do treści

"Małe czy duże przyda się naturze"

Zdjęcie,
Pod hasłem "Małe czy duże przyda się naturze" ruszył ogólnopolski program edukacyjny Ministerstwa Środowiska – Różnorodność biologiczna i działania na rzecz ekosystemów, skierowany do dzieci w wieku 4-9 lat oraz wychowawców przedszkoli i nauczycieli klas I-III szkół podstawowych.
W ramach programu zostały przygotowane:
  1. Program "Lekcje z natury. Program dla nauczycieli". Na stronie http://www.lekcjeznatury.pl nauczyciele znajdą m.in. zestawy scenariuszy wraz z kompletem materiałów dydaktycznych, które umożliwiają przeprowadzenie bardziej kompleksowych zajęć na temat różnorodności biologicznej z dziećmi. Na stronie programu znajdują się też informacje o ofercie edukacyjnej parków narodowych, dedykowanej dla przedszkoli i uczniów klas I-III szkoły podstawowej,
  2. Ogólnopolska kampania dla dzieci kształtująca pozytywne wzorce postępowania i postawy w stosunku do polskiej przyrody. Na stronie http://www.ekodzieciaki.pl dzieci znajdą różnorodne gry i konkursy.

Do pobrania:

Plakat promujący Program:

Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Ministerstwo Środowiska:

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.