Przejdź do treści

Uroczyste otwarcie "Chaty Cites" - nowej atrakcji w łódzkim ZOO

Zdjęcie, Uroczyste otwarcie
W dniu 17 kwietnia 2014 r. w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Łodzi nastapiło uroczyste otwarcie "Chaty CITES". Obiekt został utworzony pod patronatem Izby Celnej w Łodzi.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali m.in.:

  • wiceprezydent Łodzi - Pan Krzysztof Piątkowski,
  • dyrektor biura WFOŚiGW w Łodzi - Pani Barbara Rutkowska,
  • dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi - Pan Arkadiusz Jaksa.

W "Chacie Cites" znajduje się ekspozycja przedmiotów wykonanych z kości i skór, które pochodzą od zwierząt zagorożonych wyginięciem. Na wystawie można zobaczyć m.in. buty ze skóry warana, skórę ocelota czy panetry śnieżnej, elementy rafy koralowej czy biżuterię z kości słoniowej. Przedmioty te zostały skonfiskowane przez Służby Celne, ponieważ zostały przywłaszczone wbrew postanowieniom Konwencji Waszyngtońskiej. Dokument ten został podpisany 3 marca 1973 r. Polska ratyfikowała przystąpienie do Konwencji 12 grudnia 1989 roku. Nazwa "Chata CITES" pochodzi od nazwy Konwencji o Międzynarodowym Handlu Dzikimi Zwierzętami i Roślinami Gatunków Zagrożonych Wyginięciem (Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora, CITES) zwanej właśnie Konwencją Waszyngtońską. CITES sprawuje nadzór nad międzypaństwowym handlem gatunkami roślin i zwierząt oraz dobrami, które zostały z nich wyprodukowane.

Projekt "Chata Cites" powstał przy współudziale:

  • Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi,
  • Izby Celnej w Łodzi,
  • WFOŚiGW w Łodzi.

Projekt "Chata Cites" ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Ma przypominać naszemu społeczeństwu o przestrzeganiu postanowień Konwencji Waszyngtońskiej, podkreślając jak ważna jest ochrona gatunków roslin i zwierząt zagrożonych wyginięciem.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.