Przejdź do treści

Rozpoczynamy kolejny Tydzień Czystości Wód

Zdjęcie, Rozpoczynamy kolejny Tydzień Czystości Wód
W dniach od 1 do 7 kwietnia 2014 r. po raz kolejny obchodzony będzie Tydzień Czystości Wód. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na konieczność ochrony naszych wód.

Uchwalona w  1968 r. w Strasburgu Europejska Karta Ochrony Wód określa podstawowe zasady dotyczące gospodarowania wodą, zwracając przy tym szczególną uwagę na potrzebę i konieczność racjonalnego spożywania wody i ochrony jej ograniczonych zasobów. Podkreśla się, że ilość czystej, nieskażonej wody znacząco wpływa na jakość naszego życia. Ponadto należy pamiętać, że woda wolna od zanieczyszczeń korzystnie wpływa na faunę i florę zbiorników wodnych i dzięki temu chroni wielu gatunków roslin i zwierząt, które się w nich znajdują.


Co możesz zrobić, aby aktywnie uczestniczyć w ochronie naszych wód:

  • wspieraj inicjatywy mające na celu budowę oczyszczalni ścieków w polskich miejscowościach,

  • dokręcaj wodę w kranie,

  • zamień kąpiel w wannie na wzięcie prysznica,

  • podczas mycia zębów zakręć wodę,

  • nie wylewaj chemikaliów do kanalizacji,

  • nie używaj środków zawierających detergenty, związki alkaiczne i chlor,

  • nie myj samochodu bezpośrednio na ulicy. Razem z szamponem, który jest używany do mycia samochodu do kanalizacji dostają się także resztki benzyny i oleju samochodowego,

  • staraj się nie kupować ubrań, których nie można uprać w wodzie, a które można jedynie czyścić chemicznie,

  • używaj produków przyjaznych dla środowiska, czyli takich które ulegają bioderadacji i nie zawierają fosforanów.

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.