Przejdź do treści

1 kwietnia Międzynarodowym Dniem Ptaków

Zdjęcie, 1 kwietnia Międzynarodowym Dniem Ptaków
1 kwietnia 2014 r. obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Ptaków. Dzień ten ustanowiony został w 1906 r. podczas ratyfikacji Konwencji o ochronie ptaków pożytecznych dla rolnictwa.

Już przez ponad 100 lat obchodzi ten ptasi dzień, podczas którego przypomina się społeczności międzynarodowej o niebezpieczeństwach zagrażających ptakom na całym świecie. Kampania informacyjna, która jest prowadzona w tym dniu ma zachęcić nas wszystkich do ochrony ptaków i ich siedlisk. Dyrektywa Ptasia Unii Europejskiej (DP) z 2 kwietnia 1979 r. szczegółowo skupiła się na tematyce związanej z ochroną ptaków. Była odpowiedzią na drastyczne zmniejszanie się liczby gatunków ptaków zamieszkujących kontynent europejski. Cele i zadania wspomnianej Dyrektywy realizowane są  m.in. poprzez tworzenie chronionych obszarów Natura 2000.

Ptaki zamieszkują wszystkie ekosystemy i stanowią integralny element naszego środowiska naturalnego, dlatego na codzień powinniśmy podejmować działania mające na celu ochronę tego gatunku zwierząt.

Międzynarodowy Dzień Ptaków jest koordynowany przez BirdLife International, międzynarodową federację organizacji ochrony ptaków i przyrody.

Oficjalna strona Międzynarodowej Federacji Organizacji Ochrony Ptaków i Przyrody:

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.