Przejdź do treści

Międzynarodowy Dzień Lasów

Zdjęcie, Międzynarodowy Dzień Lasów
Dziś tj. 21 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Lasów (International Day of Forests), który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. To właśnie szczególnie w tym dniu zwraca się uwagę na ważną rolę jaką spełniają lasy i mówi się o ich dużym znaczeniu dla ochrony środowiska naturalnego.

Podczas Międzynarodowego Dnia Lasów Organizacja Narodów Zjednoczonych do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa - FAO (Food and Agriculture Organization of the United Nations) prowadzi międzynarodową kampanię mającą na celu zachęcenie społeczności do podjęcia inicjatyw związanych z tematyką lasów. Propagowane są idee związane z sadzeniem drzew, sprzątaniem lasów oraz koniecznością ich ochrony.

Należy pamietać, że lasy spełniają wiele ważnych funkcji dla społeczeństwa i środowiska naturalnego m.in.:

  • kształtują jakość środowiska naturalnego,

  • wchłaniają dwutlenek węglą z atmosfery i w ten sposób powstrzymują groźbę ocieplenia klimatu,

  • wyrównują gospodarkę wodną,

  • zapewniają warunki egzystencjonalne dla roślin i zwierząt.

Do pobrania plakat w języku polskim związany z Międzynarodowym Dniem Lasów:

Plakat

  •  Oficjalna strona Lasów Państwowych:

 http://www.lasy.gov.pl/

  • Oficjalna strona Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa - FAO:

http://www.fao.org/forestry/international-day-of-forests/en/

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.