Przejdź do treści

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach dokonała uroczystego otwarcia wymarzonej ekopracowni

Zdjęcie, Szkoła Podstawowa w Radoszewicach dokonała uroczystego otwarcia wymarzonej ekopracowni
28 lutego 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Radoszewicach miało miejsce uroczyste otwarcie  kolejnej ekopracowni w naszym województwie. Na uroczystość przybyli: przedstawiciel WFOŚiGW w Łodzi: Zastępca Prezesa Zarządu - Pan Zbigniew Stasiak,  władze gminne i powiatowe: Pani Wójt - Zofia Kotynia, Przewodniczący Rady Gminy - Waldemar Moryń, Członek Zarządu Rady Powiatu - Tadeusz Ślusarek,  grono pedagogiczne, przedstawiciele rady rodziców i uczniowie szkoły.

Dyrektor szkoły - Pani Aleksandra Romkowska powitała zaproszonych gości i przedstawiła założenia realizacji zadania pn: "Utworzenie ekopracowni w Publicznej Szkole Podstawowej w Radoszewicach".
Całkowita wartość zadania wyniosła 39 491 zł. Projekt dofinansowano w formie dotacji w wysokości 36 891 zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a wkład własny w wysokości 2 600 zł zapewniła Rada Rodziców. Ekopracownia została utworzona w sali o powierzchni 66 m2. Sala została odnowiona, na ścianie umieszczono fototapetę i kolotowe ilustracje. Dzięki dotacji ze środków Funduszu ekopracownia została wyposażona m.in. w:

 • zestaw interaktywny,
 •  laptop, wizualizer,

 •  kamerę cyfrową,

 •  radioodtwarzacz CD,

 •  20 stolików uczniowskich,

 •  biurko nauczycielskie,

 •  stolik pod rzutnik,

 •  tablice korkowe,

 •  tablicę szkolną,

 •  rolety okienne,

 •  stojak do map i plansz.

W ramach projektu zakupiono również 59 sztuk pomocy dydaktycznych m.in. zestawy do przeprowadzania badań i doświadczeń, w tym zestawy do badania wody, gleby, mikroskopy szkolne, mikroskop kamera cyfrowa - dla młodszych, komplet lup, filmy DVD, płyty audio CD, plansze dydaktyczne, zestawy magnesów sztabkowych, model tułowia ludzkiego z głową, model ucha ludzkiego, foliogramy, autko z napędem wodorowym, łazik na baterie słoneczne, kompasy, zegar z baterią owocową,  parapetowa szklarnia do uprawy ziół, przyrząd  do rozszczepiania światła białego na kolory tęczy, preparaty mikroskopowe, EKO Dom i Ogród - zestaw interaktywny pakiety do badań,  walizkę Eko - Badacza "Ekolabox", zestaw doświadczalny z wyposażeniem laboratoryjnym i kartami pracy GLEBA, energię słoneczną - zestaw demonstracyjno - doświadczalny.  W pracowni utworzono "zielony kącik", który tworzą zakupione rośliny doniczkowe.

Wszystkie pomoce i wyposażenie zakupione w ramach projektu "Moja wymarzona  Ekopracownia 2013" zostały oznaczone logo WFOŚiGW w Łodzi. W ramach edukacji ekologicznej w szkole realizowany jest program "Ekologia jest trendy" opracowany przez nauczyciela przyrody i jednocześnie opiekuna pracowni - Panią Teresę Durę.  W realizację programu, tak jak  i w urządzenie pracowni angażują się wszyscy nauczyciele szkoły. Pracownia wykorzystywana jest m.in. do wybranych zajęć z edukacji przyrodniczej czy edukacji przedszkolnej.

Dyrektor szkoły złożyła serdeczne podziękowania władzom Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, władzom gminy, Radzie Rodziców za przyznane wsparcie i pomoc w realizacji zadania. Dzięki tym działaniom uczniowie szkoły mają stworzone warunki do pracy na miarę XXI wieku. Zgromadzonej publiczności uczniowie szkoły zaprezentowali program artystyczny "Żyj z przyrodą w zgodzie", w którym z humorem przedstawili problemy związane z troską o czyste środowisko. Po obejrzeniu przedstawienia nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Zaproszeni goście zwiedzili utworzoną ekopracownię, a uczniowie zaprezentowali zakupiony sprzęt i pomoce.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.