Przejdź do treści

Województwo łódzkie ma kolejną ekopracownię !

Zdjęcie, Województwo łódzkie ma kolejną ekopracownię !
26 lutego 2014 r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się oficjalne otwarcie ekopracowni.

"Dzięki pomocy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Urzędu Miasta, rodziców oraz samych uczniów udało nam się wygospodarować środki i kompletnie wyremontować pracownię" - mówiła podczas otwarcia Dyrektor Placówki Pani Joanna Księżopolska-Szulc.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Łodzi Pan Andrzej Czapla, Kierownik Referatu Edukacji piotrkowskiego magistratu Pan Radosław Kaczmarek oraz Przewodnicząca Rady Rodziców,

Podczas otwarcia ekopracowni została wyświetlona prezentacja dotycząca wszystkich ekologicznych działań i przedsięwzięć, jakie organizowane są w szkole.

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu ekopracownia została wyremontowana, w klasach zainstalowano nowe meble oraz kwietniki. Ekopracownia została wyposażona w:

  • tablicę interaktywną,

  • rzutnik,

  • komputer,

  • wizualizer,

  • środki dydaktyczne w postaci mikroskopów, szkła i sprzętu laboratoryjnego oraz odczynników chemicznych.

"Dzięki tak wyposażonej sali na dobre wkroczyliśmy w XXI wiek, a nauka tutaj będzie przyjemnością" - cieszyli się uczniowie III L.O.

Całkowity koszt zadania wyniósł 49.955,00 zł, z czego dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi wyniosła 42.955,00 zł.

Poniżej prezentujemy Państwu link do filmu, w którym można zobaczyć materiał z oficjalnego otwarcia ekopracowni wraz z wypowiedzią Zastępcy Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Łodzi Pana Andrzeja Czapli (czas poświęcony temu wydarzeniu: 9.47 - 11.53):

http://www.youtube.com/watch?v=UKPYUFtMQwQ&list=UUOPhtsgbUi_CNnNOuBGnyqw

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.