Przejdź do treści

Zakończono największy kontrakt na roboty budowlane w ramach projektu ?Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie aglomeracji Zduńska Wola ? I faza

W dniu 29 października br. miało miejsce oficjalne zakończenie kontraktu pn. Beztlenowa stabilizacja osadów z wykorzystaniem biogazu na terenie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków dla Miasta Zduńska Wola, którego realizacja rozpoczęła się w październiku 2010 roku.

Inwestycja obejmowała m.in. budowę zamkniętych komór fermentacyjnych osadu nadmiernego. Powstający w procesie fermentacji biogaz wykorzystywany jest do produkcji energii elektrycznej i cieplnej. Zadanie jest dofinansowane z Funduszu Spójności w ramach projektu UPORZĄDKOWANIE GOSPODARKI ŚCIEKOWEJ NA TERENIE AGLOMERACJI ZDUŃSKA WOLA ? I FAZA, który obejmuje również budowę sieci kanalizacji sanitarnej oraz modernizacje części mechaniczno ? biologicznej oczyszczalni ścieków.

W uroczystości, poza przedstawicielami lokalnych władz, brali również udział przedstawiciele WFOŚiGW w Łodzi.

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.