Przejdź do treści

Konferencja "Światło i kolor w architekturze i przestrzeniach publicznych - o świadomym kreowaniu wizerunku miasta"

Zdjęcie, Konferencja
W dniu 11 paździrnika o godz. 10.00 w Hotelu Grand rozpocząła się Konferencja "Światło i kolor w architektirze i przestrzeniach publicznych - o świadomym kreowaniu wizerunku miasta" zorganizowana w ramach rozpoczynającego się w dniu dzisiejszym "Light.Move.Festival."

Celem Konferencji jest propagowanie wiedzy na temat ważnych dla tkanki architektoniczno - urbanistycznej projektów, mających na celu kreowanie przyjaznej mieszkańcom i środowisku naturalnemu przestrzeni, wpływającej pozytywnie na budowanie tożsamości lokalnej oraz prezencję i promocję miasta/regionu. Myślą przewodnią Konferencji jest szeroko pojęta edukacja w zakresie nowoczesnego podejścia do kreacji przestrzeni publicznej oraz wizualna rewitalizacja i promocja dziedzictwa kulturowego regionu, poprzez nowoczesne, energooszczędne technologie, zastosowane w rozwiązaniach iluminacyjnych brył architektonicznych i przestrzeni miejskich. Do udziału w Konferencji, w roli prelegentów, zaproszono wybitnych specjalistów z dziedziny architektury i urbanistyki, ochrony zabytków, kulturoznawstwa, designu oraz nowych, energooszczędnych technologii, reprezentujący kluczowe instytucje i firmy, tj.: uczelnie wyższe(Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Politechnika Krakowska, Politechnika Poznańska, Politechnika Łódzka oraz Instytut Badań Przestrzeni Publicznych w Warszawie (działający przy Akademii Sztuk Pięknych i Szkole Wyższej Psychologii Społecznej), Narodowy Instytut Dziedzictwa, Urząd Miasta Łodzi, Studio DL oraz PHILIPS Lightning Poland. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodenej w Łodzi podczas trwania Konferencji reprezentuje Zastępca Prezesa Zarządu Wiesław Łukomski. Konferencja zaplanowana jest do godz. 17.00, a jej uczestnicy będą zaproszeni do udziału w III edycji "Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła" Light.Move.Festival.Łódź 2013.


Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.