Przejdź do treści

Finał 20. Akcji Sprzątania Świata rozpoczęty!

Zdjęcie, Finał 20. Akcji Sprzątania Świata rozpoczęty!
20 września 2013 r. rozpoczął się już 20. finał Akcji "Sprzątania Świata - Polska".

Akcja ta stanowi cześć ruchu o charakterze międzynarodowym Clean up the World. Ruch ten wywodzi się z Australii, a jego korzenie sięgają 1989 r. Pomysł ten spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, czego wyraz stanowi liczba 40 milionów wolontariuszy z całego świata, w tym z Polski. Do naszego kraju idea sprzątania świata dotarła w 1994 r. a jej inicjatorką była Pani Mira Stanisławska - Meysztowicz założycielka Fundacji Nasza Ziemia. Inicjatywa sprzątania świata w tym roku odbywa się pod hasłem  "Odkrywamy Czystą Polskę". Jej finał potrwa do 22 września. Haseł promujących to wydarzenie i zachęcających do włączenia się w te działania jest wiele, m.in.:

  • Jestem, więc nie śmiecę !
  • Odkrywamy czysty las
  • Zbieram - pomagam
  • Zbierzmy 20 tysięcy telefonów na 20. "Sprzątanie Świata - Polska"

Jak co roku cała Polska włączyła się w tą akcję, która ma na celu promowanie niezaśmiecania naszego środowiska naturalnego oraz szerzenie edukacji odpadowej. Wielu wolontariuszy na terenie całego kraju włączy się w kampanie edukacyjne oraz usuwanie tzw. "dzikich wysypisk". Wszystkim zaangażowanym w tą akcję serdecznie dziękujemy !

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.