Przejdź do treści

IV Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Łódzkiej Manutakturze

Zdjęcie, IV Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Łódzkiej Manutakturze
20 września 2013 r. Rynkiem Manufaktury "zawładnęły" przedszkolaki. To już IV edycja Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, którego pomysłodawcami są dyrektorzy Łódzkich Przedszkoli Miejskich. Zarząd WFOŚiGW w Łodzi objął Honorowym Patronatem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Projekt ten powstał w 2009 roku i na stałe został wpisany do kalendarza obchodów święta przedszkolaków w jednym terminie w całej Polsce. Celem projektu jest dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do świętowania i wesołej zabawy, a także czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Dzięki projektowi, możliwa jest integracja przedszkoli z różnych regionów kraju, współdziałanie wielu środowisk, ludzi, firm i instytucji, mających wpływ na wizerunek i jakość funkcjonowania przedszkoli. Nadrzędnymi celami Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka stały się: popularyzacja wychowania przedszkolnego opierającego się na nowoczesnych trendach, dostarczenie najmłodszym wiadomości z zakresu edukacji ekologicznej, pokazanie na czym polega integracja z dziećmi z innych miast. Inicjatywa ta także miała na celu promocję Łodzi, jako intensywnie rozwijającego się miasta. Organizatorzy zadbali o dużą ilość zróżnicowanych atrakcji dla dzieci m.in. dmuchany plac zabaw, warsztaty plastyczne, statek piracki, warsztaty bębniarskie, figlobus MPK, malowanie twarzy, warsztaty taneczne, dogoterapia, pokazy ratownictwa medycznego oraz pokazy Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej. Nie zabrakło także Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarkie Wodnej w Łodzi, który dla przedszkolaków przygotował własne stoisko, na którym można było wziąć udział w ciekawych grach i zabawach o tematyce ekologicznej. Dla wszystkich odwiedzających nasze stoisko przygotowaliśmy nagrody w postaci gier edukacyjnych.

W obchodach IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wzięło udział wielu znamienitych gości, wśród których był także Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. WFOŚiGW w Łodzi reprezentował Prezes Tomasz Łysek.

 

 


Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.