Przejdź do treści

Akcja "Sprzatanie Świata - Polska"

Dziś tj. 11 września 2013 r. po raz 20. ruszyła akcja "Sprzątanie Świata - Polska", która została zainaugurowana konferencją prasową w Warszawie.

 Tegoroczne hasło tej popularnej w całej Polsce inicjatywy brzmi: "Odkrywamy czystą Polskę". Finał tego przedsięwzięcia w skali całego będzie miał miejsce w dniach od 20 do 22 września 2013 r. Do akcji  mogą włączyć się placówki oświatowe, gminy, organizacje pozarządowe, różnego rodzaju firmy, a także osoby prywatne. Można zatem śmiało stwierdzić, że akcja skierowana jest do wszystkich tych, którym nie jest obojętna czystość naszego kraju i którzy chcą mieć trwały i znaczący wkład w "Odkrywanie czystej Polski".
WFOŚiGW w Łodzi popiera tego typu inicjatywy i angażuje swoje działania w przedsięwzięcia związane z gospodarką odpadami i ochroną powierzchni ziemi.  Główną rolą Funduszu jest udzielanie wsparcia finansowego na zadania, ktore mają na celu ochronę środowiska. Jedną z dziedzin, jaka jest dofinansowywana przez Fundusz jest właśnie gospodarka odpadami i ochrona powierzchni ziemi. Zgodnie z Planem Finansowego Wsparcia Ochrony Środowiska na rok 2013 Fundusz zabezpieczył w budżecie na realizację powyższych zadań kwotę 36 mln złotych. W ramach Edukacji Ekologicznej do Funduszu napłynęło bardzo dużo wniosków o dofinansowanie zadań związanych m.in. akcją sprzatania świata.

Więcej informacji na temat gospodarki odpadami znajdziecie Państwo na stronie: http://naszesmieci.mos.gov.pl/#

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.