Przejdź do treści

NFOŚiGW ogłasza konkurs dla gmin dotyczący przygotowania planów gospodarki niskoemisyjnej

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Łodzi wraz z Narodowym Funduszem Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w Warszawie oraz innymi Wojewódzkimi Funduszami z pozostałej części Polski wchodzi w skład zespołu ds. energooszczędności. W związku z tym jest  zaangażowany we współpracę ekspercką dotyczącą obszaru energooszczędności i efektywności energetycznej.
Zgodnie ze strategią dotyczącą wykorzystania Funduszy Europejskich na lata 2014-2020 spora ilość środków unijnych zostanie przeznaczona właśnie na działania służące poprawie efektywności energetycznej m.in. na zmniejszenie zużycia energii, co wpisuje się w plany gospodarki niskoemisyjnej bądź strategii niskoemisyjnej.
W związku z tym faktem NFOŚiGW zdecydował się na ogłoszenie konkursu dla gmin, które zaangażowały się w przygotowanie planów gospodarki niskoemisyjnej. W związku z tym z Funduszu Spójności gmina będzie mogła uzyskać dotację w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych. Konkurs będzie przeprowadzony w ramach IX osi Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w ramach działania 9.3.
Wnioski w ramach tego konkursu należy składać w siedzibie NFOŚiGW w terminie od dnia 2.09.2013 r. do dnia 31.10.2013 r. W ramach konkursu mogą być kwalifikowane następujące koszty, które zostały poniesione po 1.01.2013 r. na:
- sporządzenie nowych lub zaktualizowanie posiadanych wcześniej planów gospodarki niskoemisyjnej,
- utworzenie bazy danych, która zawiera dane dotyczące inwentaryzacji emisji CO2
- szkolenia,  które zostały przeprowadzone wśród pracowników gminy z zakresu obszaru nadzoru oraz realizacji działań dotyczących efektywności energetycznej.

Więcej szczegółów nt. konkursu wraz z jego regulaminem oraz formularzem wniosku znajdziecie Państwo na stronie NFOŚiGW: pois.nfosigw.gov.pl

 

Osobą kontaktową jest Pani Anna Świderska, tel. 22 45 95 819.

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.