Przejdź do treści

"Kolorowa lokomotywa" podróżuje po województwie łódzkim

Zdjęcie,
 „Kolorowa Lokomotywa – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego“ podróżuje po regionie. W dniu 13 sierpnia 2013 r. grupy z Tomaszowa Mazowieckiego odwiedziły Przedborski Park Krajobrazowy uczestnicząc aktywnie w przygotowanych zajęciach terenowych i plenerach malarskich.

Razem z dziećmi podróżował tego dnia Zastępca Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Pan Andrzej Czapla. Na początku lipca grupy dzieci z Mniszkowa, Skierniewic i Radomska odbyły pierwsze warsztaty i wycieczki. Obejrzały film przyrodniczy o gatunkach inwazyjnych w Polsce, powędrowały do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich i do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, gdzie odbyły plenery, podczas których powstały pierwsze kolaże, obrazy i zdjęcia. Dzieci z Radomska uczestniczyły także w warsztatach rękodzieła ludowego. Do końca lipca, ponad dwadzieścia grup z różnych ośrodków (Mniszkowa, Skierniewic, Piotrkowa Trybunalskiego, Radomska, Tomaszowa Mazowieckiego i Zelowa,) wzięło udział w organizowanych przez Łódzki Dom Kultury i lokalne ośrodki kultury plenerach, warsztatach rękodzieła, wycieczkach oraz obejrzało specjalnie przygotowane filmy i wysłuchało prelekcji. Projekt, oprócz pokazania najmłodszym piękna województwa łódzkiego, ma również na celu edukowanie i kultywowanie tradycji ludowej regionów Polski Środkowej, gdzie w działaniach artystycznych przyroda jest podstawowym źródłem inspiracji artystycznej i materiałem wyjściowym do pracy twórczej. "Kolorowa Lokomotywa" skończy swój bieg dopiero jesienią. Na uczestników wypraw czeka jeszcze wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.


Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.