Przejdź do treści

Spotkanie z Ministrem Środowiska

Zdjęcie, Spotkanie z Ministrem Środowiska
W dniu 8 sierpnia 2013 r. w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się spotkanie Ministra Środowiska Marcina Korolca z samorządowcami województwa łódzkiego.

Zarząd Województwa reprezentowali wicemarszałkowie: Dorota Ryl i Artur Bagieński. W spotkaniu uczestniczyła także wojewoda Jolanta Chełmińska. WFOŚiGW w Łodzi reprezentowali Zastępcy Prezesa - Andrzej Czapla i Cezary Dzierżek.

Minister Marcin Korolec, wiceminister Aneta Wilmańska oraz przedstawiciele resortu, przyjechali do Łodzi, żeby odpowiedzieć samorządowcom na pytania dotyczące wprowadzonej w życie 1 lipca tzw. ustawy śmieciowej, która ma doprowadzić do znacznej redukcji odpadów składowanych na wysypiskach poprzez zwiększenie przetwarzania odpadów w procesach odzysku i recyklingu. Minister zakłada, że do 2020 r. ilość odpadów na składowiskach zmniejszy się o 65 procent. Podczas spotkania samorządowcy zadawali wiele pytań m.in. o to, czy gminy będą mogły liczyć w przyszłości na profity wynikające ze skutecznego egzekwowania segregacji odpadów, czy gminne zakłady gospodarki komunalnej muszą stawać w przetargach na odbiór śmieci, a także o najlepszy sposób naliczania opłat za wywóz odpadów. Minister odpowiadając na pytania podkreślał, że każda uwaga jest cenna, bo po wprowadzeniu ustawy najlepiej można zobaczyć jej dobre i słabe strony. Podkreślał przy tym, że duża swoboda pozostawiona gminom w stosowaniu ustawy, m.in. przy naliczaniu opłat, wynika z różnorodności gmin i jest zdecydowanie zaletą tych przepisów, a ich skuteczne zastosowanie zależy od sprawnych samorządów. Minister zapowiedział, że we wrześniu wydany zostanie podręcznik dla samorządów na temat skutecznego wprowadzania w życie przepisów i celów ustawy, a już niebawem ruszy kampania promująca prawidłową segregację odpadów.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.