Przejdź do treści

Konferencja podsumowująca działalność Wojewódzkich Funduszy

Zdjęcie, Konferencja podsumowująca działalność Wojewódzkich Funduszy
W dniu 19 czerwca 2013 r. w Pałacu Staszica w Warszawie odbyła się Konferencja podsumowująca działalność Wojewódzkich Funduszy podsumowująca 20 lat ich istnienia.

Ponadto podczas Konferencji próbowano odpowiedzieć na wiele pytań: Czy Polska jest "Zielonym Tygrysem" Europy?Jakie są efekty ekologiczne inwestycji dofinansowywanych przez WFOŚiGW kwotą 29 liliardów złotych? Jaka będzie rola WFOŚiGW w nowej perspektywie finansowej na lata 2014 - 2020?Jaka jest efektywność polskiego systemu finansowania ochrony Środowiska. W Konferencji prasowej uczestniczyli: Aneta Wilmańska - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, Jadwiga Rotnicka - Przewodnicząca senackiej Komisji Środowiska, Stanisław Żelichowski, Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, Małgorzata Skucha - Prezes Zarządu NFOŚiGW, Adam Krzyśków - Przewodniczący Konwentu Prezesów WFOŚiGW, Prezesi Zarządów WFOŚiGW.

Finansowanie ochrony środowiska w Polsce w znacznym stopniu realizowane jest przez NFOŚiGW oraz 16 niezależnych WFOŚiGW. To odrębne instytucje, które tworzą spójny system funkcjonujący już od 20 lat. Inwestycje o zasięgu ogólnopolskim i ponadregionalnym finansowane s a w ramach środków NFOŚiGW. Natomiast te, o znaczeniu regionalnym finansowo wspierają Fundusze.Wojewódzkie Fundusze, od początku powstania w 1993 roku, przekazały beneficjentom na realizację proekologicznych zadań prawie 29 miliardów złotych. Dofinansowały ponad 114 tysięcy zadań związanych m.in. z ochroną wód, gospodarką wodną, ochroną powietrza, ochroną ziemi i gospodarką odpadami, edukacją ekologiczną, ochroną przyrody i profilaktyką zdrowotną. Inwestycje te obejmują np. budowę oczyszczalni ścieków czy zakładów zagospodarowania odpadów. Dzięki tym przedsięwzięciom Polacy żyją w bardziej czystym i zdrowszym środowisku. Rozwija się również gospodarka.

Z okazji jubileuszu została także otwarta wystawa fotograficzna o ekologicznych inwestycjach i ochronie przyrody. Przed budynkiem Pałacu Staszica zorganizowano uliczny happening "Sztuka dla Ziemi", w ramach którego dzieci i młodzież mogli czynnie uczestniczyć w zajęciach przygotowanych w ramach edukacji ekologicznej.

 

 

 

 

 

 

   

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.