Przejdź do treści

Seminarium "Europejskie systemy wspierania w obszarze Europa 2020 w zakresie ochrony środowiska"

W ciągu ostatnich dwóch dni w województwie łódzkim na zaproszenie Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Marszałka Witolda Stępnia, obradowała unijna Komisja Środowiska, Zmiany Klimatu i Energii (ENVE).

W skład komisji wchodzą członkowie Komitetu Regionów - reprezentacji regionów Unii Europejskiej. Głównymi tematami były sprawy związane z energią odnawialną.

Konferencja pt. "Odnawialne źródła energii impulsem dla rozwoju regionów europejskich" odbyła się w dniu 6 czerwca w siedzibie Instytutu Europejskiego przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi. W ramach konferencji Komisji ENVE odbyło się seminarium pn. "Całościowe podejście do odnawialnych źródeł energii - gospodarczy bodziec dla rozwoju regionu".

W dniu 7 czerwca w ramach wydarzenia odbyło sę seminarum pn. "Europejskie systemy wspierania w obszarze Europa 2020 w zakresie ochrony środowiska", którego współorganizatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Wykład inaugurujący przedstawiła pani Aneta Wilmańska - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska. O zasadach działaności i formach uzyskania dofinansowania na zadania proekologiczne mówiła pani Małgorzata Skucha - Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W panelu dyskusyjnym wziął udział Prezes Zarządu WFOŚiGW w Łodzi pan Tomasz Łysek, przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Paneliści rozmawiali o europejskich mechanizmach wspierających ochronę środowiska na przykładzie województwa łódzkiego i działalności WFOŚiGW w Łodzi w ciągu ostatnich 20 lat. Tematem dyskusji był też obszar związany ze stymulowaniem rozwiązań pro-środowiskowych w kontekście polityki unijnej oraz zrównoważonego rozwoju oraz realizacja celów klimatycznych wyznaczonych w Strategii Europa 2020 w oparciu o narzędzia dostępne z poziomu krajowego i regionalnego.

Seminarium zostało podsumowane briefingiem prasowym, w którym wziął również udział Marszałek Województwa Łódzkiego pan Witold Stępień.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.