Przejdź do treści

Inauguracja ścieżki edukacji ekologicznej w Nadleśnictwie Bełchatów

Zdjęcie, Inauguracja ścieżki edukacji ekologicznej w Nadleśnictwie Bełchatów
8 maja 2013 r. odbyła się uroczysta inauguracja "Ścieżki edukacji ekologicznej przystosowanej dla osób niepełnosprawnych" zlokalizowanej w Szkółce leśnej "Borowiny" na terenie Nadleśnictwa Bełchatów.

Inauguracja ścieżki połączona została z kampanią "500 milionów drzew". Budowa ścieżki edukacji ekologicznej przystosowanej dla osób niepełnosprawnych z uwzględnieniem osób niewidomych i niedowidzących, polegała na utworzeniu 11 stanowisk edukacyjnych. Każdy z punktów został przystosowany do interaktywnej edukacji ekologicznej, a wszystkie zamontowane urządzenia, tablice i pomoce edukacyjne dostosowano do porzeb osób niedowidzących i niewidomych. Całkowita powierzchnia, na której zbudowano wszystkie urządzenia edukacyjne wyniosła 6.900 m2. 11 stanowisk wyposażono w elementy interaktywne, instalacje edukacyjne o charakterze przestrzennym z emiterem dźwięków. Na jednym ze stanowisk można było dowiedzieć się  jak powstaje węgiel. Na kolejnym przedstawiono działajacy model elektrowni wodnej, wiatrowej oraz model baterii słonecznej.

Plan ścieżki został w pełni dostosowany dla osób niewidomych poprzez napisy Brailla. Całkowity koszt wykonania ścieżki edukacyjnej wyniósł ponad 224.000, 00 zł, z czego WFOŚiGW w Łodzi udzielił wsparcia finansowego w formie dotacji w kwocie ponad 131.000,00 zł. Przedstawicielem Funduszu był Zastępca Prezesa Zarządu pan Andrzej Czapla.

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

W ramach działań zapobiegawczych niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki w Łodzi, informuje o zamknięciu od dnia 16.03.2020 r. do odwołania Biura WFOŚiGW w Łodzi dla Klientów.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami, którzy są gotowi udzielić odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania związane z realizowanymi przez Fundusz programami i przekazać pełną informację na temat realizowanych wniosków. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.