Przejdź do treści

Norweski Mechanizm Finansowy 2009-2014

Fundusz zwraca się z prośbą do podmiotów zainteresowanych dofinansowaniem z NMF 2009-2014 na projekty z zakresu zapobiegania i łagodzenia skutków zmian klimatu, redukcji dwutlenku węgla i poprawy efektywności energetycznej o wypełnienie załączonej tabeli i odesłanie jej do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na adres: fundusz@wfosigw.lodz.pl. najpóźniej do dnia 29.01.2013 r.

Środki NMF 2009-2014 na w/w projekty miałyby stanowić uzupełnienie działań podejmowanych w ramach programu operacyjnego PL04 Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii, planowanego do realizacji w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 tj. kompleksowej termomodernizacji budynków użyteczności publicznej wraz z wymianą przestarzałych źródeł ciepła oraz na promowaniu energii odnawialnej poprzez realizację projektów z wykorzystaniem OZE.

  • Okres kwalifikowania wydatków - do 30.04.2016 r.
  • Max poziom dofinansowania wynosi co do zasady 85% wydatków kwalifikowanych
  • Wnioskowana kwota dofinansowania, co do zasady, nie niższa niż 1 mln euro, ale możliwe jest obniżenie tej kwoty nie niżej niż do 170 tys. euro.


Ze względu na ramy czasowe wdrażania NMF przedstawione propozycje winny opierać się na projektach gotowych do realizacji.

Zebrane przez Fundusz informacje zostaną przekazane do Ministerstwa Środowiska.


Wzór tabeli do pobrania poniżej.

Tabela (pobierz tutaj)

 

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.