Przejdź do treści

"Moja wymarzona ekopracownia" w Gimnazjum w Parzęczewie już otwarta!

Przedstawiciele WFOŚiGW w Łodzi na uroczystym otwarciu pracowni przyrodniczej w Gimnazjum w Parzęczewie.

W dniu 10.01.2013 r. Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Łodzi Bohdan Cezary Dzierżek oraz Małgorzata Skupińska - Kierownik Zespołu Obsługi i Oceny Wniosków złożyli wizytę w nowo otwartej pracowni przyrodniczej w Gimnazjum w Parzęczewie. Szkoła była laureatem konkursu na dotacje "Moja wymarzona ekopracownia". Na spotkaniu uczniowie zaprezentowali specjalnie napisaną piosenkę w stylu rap, związaną z powstałą pracownią.

Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele z satysfakcją prezentowali odremontowaną i doposażoną klasę.

Zdaniem opiekuna pracowni - Pani Katarzyny Zatorskiej - Pacel, szczególnie istotny z punktu widzenia pracy nauczyciela będzie fakt, iż uczniowie będą mogli korzystać z wysokiej klasy mikroskopów, zakupionych w ilości dającej komfort pracy. Ponadto dzięki zakupionym pomocom dydaktycznym uczniowie będą mogli uczestniczyć w praktycznych zajęciach terenowych z wykorzystaniem zestawów do badania wody i gleby czy przewodników do rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt. Bardzo pomocna w nauczaniu będzie również tablica multimedialna, tellurium, kompasy, lornetki, globusy. Pierwsze lekcje z użyciem nowych mikroskopów odbędą się w przyszłym tygodniu. Zaplanowano już także  cykl pozaszkolnych zajęć terenowych.

Dyrektor Gimnazjum - Pani Ewa Świniuch podkreśliła, że uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na bazie ciekawych pomocy dydaktycznych. Gimnazjaliści utworzyli grupę uczniów szczególnie zainteresowanych ekologią - Gang Ekotropicieli i bardzo aktywnie uczestniczą w wielu projektach, w tym również realizowanych dodatkowo, poza obowiązkowymi zajęciami lekcyjnymi.

Całkowity koszt utworzenia pracowni wyniósł 42.098,00 zł., z czego 38.752,82 zł stanowiła dotacja Funduszu. Udział własny pochodził ze środków Gminy i szkoły.


Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.