Przejdź do treści

14 listopada - Dzień Czystego Powietrza

Już 15 lat temu Fundacja Ekologiczna ARKA ustanowiła 14 listopada Dniem Czystego Powietrza. Z roku na rok akcja się rozrasta i przystępują do niej kolejne miasta w Polsce. Coraz więcej osób upomina się o prawo do czystego powietrza.

Od naszych codziennych wyborów zależy jakość powietrza, którym oddychamy. Dlatego przypadający 14 listopada Dzień Czystego Powietrza jest doskonałą okazją do tego, by przypomnieć, że spalanie śmieci w domowych piecach niesie bardzo poważne konsekwencje nie tylko dla zdrowia i życia mieszkańców, ale także – dla środowiska. W dniu dzisiejszym siedzibę Funduszu odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej  z Kazimierza (Gmina Lutomiersk), którzy wzięli udział w warsztatach ekologicznych pn. „Smog czy smok”.  Dzieci z klasy zerowej i drugiej przygotowały niespodziankę przygotowując ciekawą interpretację wierszyka pt. ”Czyste powietrze” oraz przekazały do Funduszu wykonaną pięknie pracę plastyczną również o tej tematyce.

Bardzo dziękujemy za odwiedziny i obchodzenie z nami Dnia Czystego Powietrza.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku z zajęć.

14 listopada Dzień Czystego Powietrza w WFOŚiGW w Łodzi

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Biuro WFOŚiGW w Łodzi zamknięte dla Klientów od 16.03.2020 r. do odwołania

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, podjęto decyzję o wstrzymaniu bezpośrednich spotkań i konsultacji w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi. Od 16 marca br. do odwołania dokumenty można składać do skrzynki podawczej znajdującej się przed budynkiem Funduszu przy ul. Dubois 118, 93-465 Łódź, tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem EPUAP. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszymi pracownikami. Wykaz telefonów i adresów mailowych znajdziecie Państwo klikając poniżej umieszczony napis - "Zobacz więcej informacji". 

Zobacz więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.